Vytváříme a publikujeme školící materiály a zabýváme se studiem finančních a komoditních trhů a identifikací obchodních příležitostí. Zabýváme se tvorbou informačního obsahu v digitální elektronické formě a jeho následným prodejem. Nejsme obchodník s cennými papíry ani broker, nejsme finanční instituce a nejsme finanční zprostředkovatel. 

13.10.20_Johnson & Johnson zastavuje testování vakcín z důvodu „nevysvětlitelných zdravotních problémů“

Společnost Johnson & Johnson uvedla, že dočasně pozastavila klinické testy vakcíny proti COVIDu-19 kvůli nevysvětlitelnému onemocnění účastníka studie, což oddálilo jedno z nejvýznamnějších snah o zvládnutí globální pandemie.

Nemoc účastníka je kontrolována a hodnocena nezávislou radou pro monitorování údajů a bezpečnosti, stejně tak i klinickými a bezpečnostními lékaři společnosti, uvedla společnost J&J ve svém prohlášení.

J&J, která v úterý ráno hlásí čtvrtletní finanční výsledky, uvedla, že takové pauzy jsou normální u velkých studií, které mohou zahrnovat desítky tisíc lidí. Uvedla, že „pauza studie“ při podávání dávek kandidáta na vakcínu se liší od „regulačního pozastavení“ požadovaného zdravotnickými úřady. Aktuální případ je tedy pauza a nikoliv regulační pozastavení.

Vakcína J&J je založena na takzvaném adenoviru, neškodném modifikovaném viru, který dává pokyn lidským buňkám produkovat vakcínové proteiny. „Mohl by to být druhý případ adenovirové vakcíny, která by podnítila obavy o bezpečnost,“ uvedla analytička Bryan Garnier Olga Smolentseva.

Konečnou fázi testování zahájila americká firma 22. září. Podle informací se jí účastní 60 000 dobrovolníků ze tří kontinentů. Johnson & Johnson doufá, že by vakcína mohla být k dispozici na počátku příštího roku. Zatímco většina výrobců počítá s tím, že bude třeba vakcínu proti COVIDu-19 aplikovat ve dvou dávkách, v případě očkovací látky firmy Johnson & Johnson by měla stačit dávka jen jedna.

Dr. William Schaffner, profesor infekčních nemocí na lékařské fakultě Vanderbilt University uvedl: „Musela by to být vážná nepříznivá událost. Pokud by to bylo něco jako rakovina prostaty, nekontrolovaná cukrovka nebo infarkt – z těchto důvodů by testování nezastavili. Pravděpodobně to bude neurologická událost“.

J&J odmítla podat bližší vysvětlení o zdravotních problémech pacienta kvůli obavám o soukromí. Říká se, že někteří účastníci studií dostávali placebo efekt a nebylo vždy jasné, zda osoba, která v klinické studii utrpěla závažnou nežádoucí příhodu, byla ovlivněna placebo efektem nebo léčbou novým lékem.

 

Tato negativní událost by mohla sloužit jako zdroj spekulace na prodej akcií Johnson & Johnson.

Zdroj: Reuters.com, WebTrader