Vytváříme a publikujeme školící materiály a zabýváme se studiem finančních a komoditních trhů a identifikací obchodních příležitostí. Zabýváme se tvorbou informačního obsahu v digitální elektronické formě a jeho následným prodejem. Nejsme obchodník s cennými papíry ani broker, nejsme finanční instituce a nejsme finanční zprostředkovatel. 

16.4.20_Predikce bezprecedentního zotavení pomohlo akciím odrazit se z jejich minim

Akciové tituly sice v průběhu včerejšího dne oslabovaly, ale obchodní seanci uzavřely výš, než byla minima.

Zdá se, že to nejhorší z propuknutí nákazy by mohly mít Spojené státy za sebou, a tak se pozornost trhů stále více soustředí na plánovaný restart ekonomiky.

Včerejší den byl ve znamení zveřejňování výsledků amerických bank. Podle očekávání nebyly pěkné, ale nebyly ani šokující.

Maloobchodní prodej v USA vykázal pokles o 8,7 %. Prodeje základního zboží vzrostly, ale byly staženy ke dnu slabými výsledky sektoru potravinářských služeb, prodeje benzínu a prodeje aut. Analytici očekávali, že statistika maloobchodních prodejů vykáže pokles o 7,3 %.

Empire State výrobní průzkum ukázal, že index obecných obchodních podmínek klesl na -78,2 bodů oproti -21,5 bodům v minulém měsíci. Nicméně, nic z toho nebylo překvapením, vezmeme-li v potaz proč se to děje.

To je také pravděpodobně důvod, proč nikdo neobracel oči v sloup nad zprávou Goldman Sachs, která uvedla, že globální ekonomický pokles bude 4x horší než finanční krize v roce 2008. Část zprávy Goldman Sachs říká, že oživení ve druhé polovině bude „bezprecedentní“ a že do konce roku očekávají úplné zotavení akciového sektoru.

A vypadá to, že to samé si myslí stále více lidí.

Ale nečekejte na druhou polovinu, než se vrátíte zpátky do trhů. Trh se dívá dopředu a pokud stejně jako mnoho dalších očekáváte i vy úplné zotavení v druhé polovině, nyní je čas na vstup. Medvědí trh již oficiálně skončil pro všechny hlavní indexy a začal nový býčí trh.

Robert Černík