Vytváříme a publikujeme školící materiály a zabýváme se studiem finančních a komoditních trhů a identifikací obchodních příležitostí. Zabýváme se tvorbou informačního obsahu v digitální elektronické formě a jeho následným prodejem. Nejsme obchodník s cennými papíry ani broker, nejsme finanční instituce a nejsme finanční zprostředkovatel.
Dolar se ve středu propadl na nejnižší hodnotu za více než dva roky a rizikové měny prudce vzrostly, protože investoři vzali v potaz zpoždění fiskálních stimulů v USA a sázeli, že v roce 2021 vzroste ochota globálního tržního rizika.
Vůdce amerického většinového senátu Mitch McConnell v úterý zablokoval hlasování o zvýšení úlevových plateb COVID-19 na 2 000 $, což ještě více oddálilo nepříjemné vyjednávání ohledně fiskálních stimulů.
Sentiment na trhu byl ale pozitivní, protože investoři zůstali optimističtí, že bude nakonec dosaženo dohody o fiskálních stimulech, což sníží poptávku po bezpečné měně, kterou dolar je.
Analytici očekávají, že dolar v roce 2021 dále oslabí, protože se očekává, že nově zvolený americký prezident Joe Biden bude prosazovat ještě více opatření na podporu americké ekonomiky.
V 09:16 CET dolar klesnul o 0,1 % oproti koši měn na 89,895, přes noc poklesl až na 89,711. Euro vzrostlo na 1,226 USD.
Australský dolar vzrostl o 0,6 % na 0,76475 v 9:25 CET. Novozélandský dolar také dosáhl dvouletých maxim.
Dolar prohrál i s japonským jenem, přičemž měnový pár dolar-jen klesl o 0,2 % na 103,34 v 8:34 CET.
V Evropě vzbudila sentiment Británie, která se stala první zemí na světě, která schválila vakcínu COVID-19 vyvinutou společností AstraZeneca a Oxfordskou univerzitou.
Britská libra byla proti dolaru na úrovni 1,3538 USD a vůči euru se příliš nezměnila.
Důležitým stimulem pro libru je také dohoda Brexit. Hlavní měnový stratég Elias Haddad z Commonwealth Bank of Australia napsal v poznámce pro klienty, že skutečnost, že dohoda neposkytuje rámec ekvivalence pro finanční služby a rostoucí podporu skotské nezávislosti, jsou novým protivníkem libry.
Zdroj: Reuters.com