Vytváříme a publikujeme školící materiály a zabýváme se studiem finančních a komoditních trhů a identifikací obchodních příležitostí. Zabýváme se tvorbou informačního obsahu v digitální elektronické formě a jeho následným prodejem. Nejsme obchodník s cennými papíry ani broker, nejsme finanční instituce a nejsme finanční zprostředkovatel. 

4.11.20_Růst ceny ropy po falešném oznámení Donalda Trumpa, že zvítězil ve volbách

Ceny ropy dnes vzrostla téměř o 3 %, když prezident Donald Trump falešně tvrdil, že zvítězil v těsných amerických volbách. To ale nebyla pravdivá informace, protože je třeba spočítat ještě miliony hlasů a konečný výsledek stále není jasný.

Vítězství Trumpa je považováno za bullish signál pro ropu kvůli sankcím na Írán a Trumpově podpoře saúdskoarabských škrtů společnosti OPEC. Vítězství jeho rivala Joea Bidena by bylo vnímáno jako bearish kvůli jeho zelené politice a měkčímu postoji k Íránu.

Ropa West Texas Intermediate (WTI) dopoledne vzrostla o 1,03 centu (+ 2,66 %) na 38,69 USD za barel.
Ropa Brent vzrostla o 1,09 centu (+ 2,67 %) na 40,80 USD.

„Potenciální Trumpovo vítězství je pro ropu bullish, protože OPEC+ může pokračovat ve škrtech bez obav, že se íránská dodávka ropy v dohledné době vrátí na trh,“ uvedla Bjarne Schieldropová z SEB.

Producenti OPEC a Rusko zvažovali odložení plánovaného zvýšení produkce ropy OPEC+ od ledna, protože druhá vlna koronaviru potlačuje navrácení poptávky po pohonných hmotách – to je další důvod podporující cenový růst.

Přibývající lockdowny by mohly také omezit růst cen ropy. Již utáhly popruhy Itálie, Norsko a Maďarsko. Následovaly Británie, Francie a další země.

Také akciové trhy změnily směr a dluhopisy se obchodovaly za vyšší cenu, protože sčítání hlasů ukázalo, že volby jsou těsnější, než předpovídaly průzkumy veřejného mínění.

 

Graf s růstem Brent Oil:

Graf s růstem WTI Oil:

Zdroje: Reuters.com, WebTrader