Vytváříme a publikujeme školící materiály a zabýváme se studiem finančních a komoditních trhů a identifikací obchodních příležitostí. Zabýváme se tvorbou informačního obsahu v digitální elektronické formě a jeho následným prodejem. Nejsme obchodník s cennými papíry ani broker, nejsme finanční instituce a nejsme finanční zprostředkovatel. 

5.11.20_Reakce Gold futures kontraktů na možnou výhru Joea Bidena

Čtvrteční růst zlata v Asii z důvodu čím dál větší pravděpodobnosti, že příštím americkým prezidentem se stane Joe Biden. Gold futures vzrostly o 1,22 % na 1925 USD.

Na americké volby se ve čtvrtek ráno v Asii zaměřili investoři, kteří sledují volby mnohem těsnější, než se očekávalo. Podle agentury Bloomberg má v současnosti demokrat Joe Biden 264 z potřebných 270 hlasů. Zbývajících šest hlasů však musí pocházet ze států, kde jsou výsledky prozatím velmi těsné.

Očekávaným výsledkem výhry Joea Bidena je růst ceny zlata. Očekává se totiž, že demokratický prezident bude prosazovat velký stimulační balíček COVID-19, který posune hodnoty zlata výše. Sentiment však byl ztížen tím, že se neobjevila takzvaná „demokratická modrá vlna“. To znamená, že pravděpodobně nenastane demokratická kontrola nad Sněmovnou, Kongresem a prezidentem. Je tedy méně pravděpodobné, že bude stimulační balíček tak velký, jak se očekávalo.

Prezident Donald Trump usiluje o zpochybnění výsledků ve státech, kde těsně prohrál, což vede k dalšímu zmatku z výsledků a vyhlídce na proces přepočítávání.

Investoři také čekají na rozhodnutí měnové politiky od Federálního rezervního systému a Bank of England, která mají být přijata později během dne.

Zdroje: Investing.com, WebTrader