Vytváříme a publikujeme školící materiály a zabýváme se studiem finančních a komoditních trhů a identifikací obchodních příležitostí. Zabýváme se tvorbou informačního obsahu v digitální elektronické formě a jeho následným prodejem. Nejsme obchodník s cennými papíry ani broker, nejsme finanční instituce a nejsme finanční zprostředkovatel. 

Byl jsem obyčejný člověk, který musel chodit do práce. Už nemusím…ale to předbíhám. Obyčejný a vesměs i spokojený člověk, s dobrou prací, občas spokojenou, občas nespokojenou manželkou a malým juniorem permanentně za zády. Jak bývá obvyklé, po narození juniora se veškerý můj volný čas zaměřil na uspokojení jeho osobních potřeb a samozřejmě i mé v té době po porodu dost psychicky rozhozené manželky, se kterou nebylo radno si zahrávat. Hold s dítětem teprve začínají starosti, ale i radosti.

Postupem let se celý můj existenční život scvrkl na rodinné potřeby počínaje přísunem hraček juniorovi, občasných dárečků manželce, aby se s ní dalo aspoň trochu vyjít a samozřejmě dluhů. Hypotéky, spotřební úvěry, leasingy… už ani nevím, co všechno jsem tenkrát musel platit.

Důvod, proč to zmiňuji a vracím se do minulosti, je jednoduchý. Díky tomu, že moje vědomí a svědomí bylo plné zodpovědnosti o rodinu a díky finančnímu zatížení, mi situace nedovolovala zlepšit naší rodině společenský status. Blížila se dluhová spirála, ze které by nebylo úniku.

Občasným únikem byly sem tam schůzky s kamarády v naší klubové hospůdce a klasická diskuse o holkách, sportu a občasné probírání toho, kde a jak přijít k penězům. Tato aktivita ovšem většinou vedla pouze k pár pivům a návratu k zadlužené budoucnosti.

Už ani nevím, kdy to bylo, ale v hlavě mi utkvěla hlasitá hádka v průběhu jednoho z našich pivních dýchánků. Možná šlo spíš o výměnu názorů mého kamaráda a neznámého přísedícího. Pamatuji si, že jsem toho člověka ve městě už párkrát potkal a vždycky v doprovodu krásných holek a dost často doprovázen očividně zámožnými kumpány. Co jsem tehdy ještě nevěděl, bylo, že žije v parádním baráku s mega zahradou, zadek si vozí v Bentley a v garáži má na občasné povyražení Lambo.

Ona hlasitá výměna názorů kamaráda a neznámého se točila kolem názorů na investování a obchodování na burze. To bylo s ohledem na okruh mých přátel nečekané. Nikdy mi nepřišlo, že by někoho z nich něco takového mohlo zajímat. V podstatě došlo k tomu, že při návratu od baru pohled kamaráda Honzy zabloudil na monitor otevřeného laptopu neznámého (později jsem se dozvěděl, že se jmenuje Šimon) a zaujaly ho nějaké tabulky, grafy a puštěné video, které Petr se zájmem sledoval.

Honza prohlásil, „tohle já nepotřebuju, já si obchoduju sám! Jen hlupák by si nechal radit!“

To zaprvé překvapilo nás, kdo jsme se s Honzou pravidelně scházeli i Šimona, tehdy neznámého, dnes už ale mého velice dobrého kamaráda.

Hádka nabrala na intenzitě a oba si neoblomně stáli za svým. Jeden z nich se ovšem, jak už dnes vím, pletl.

H: „Za takové analýzy musíš solit zbytečně stovky dolarů. Já si to dělám sám (ozval se smích).

J: „Hodiny a hodiny koukáš do počítače a jak tě tu tak vídám, zatím ti to nic nepřineslo!!

H: „Jo, a jak často škemráš o radu nějakého radila, kterej na tebe prdí, protože jsi pro něj jen pár drobných?!“

J: „Kolik už jsi udělal obchodů? Deset dvacet? A na kolika si přišel o peníze? Tipoval bych tak osm?! Dost ubohý výsledek!“

A tak dál.

Hádali se, hádali, až slečně, která Petra doprovázela, došly nervy a všechny včetně těch dvou kohoutů usadila, tak jak to umí jenom ženské. Pár panáků, milé slovo od krásné slečny a hned z nich byly nejlepší kamarádi.

Tohle všechno by nebylo tak důležité, ale v ten den se mi změnil život, protože jejich neřízená debata ukázala, že peníze se dají vydělávat nejen rukama. A to byl impulz, začátek mého nového života.

V průběhu dní jsem s překvapením zjistil, že několik mých letitých známých a kamarádů si občas pomálu „nenápadně“ obchoduje na burze. Ukázalo se, že někteří z nich a stejně tak i Petr prošli různými školeními, které je zasvěcovaly z počátku do základů a poté do detailů burzovních obchodů. Za nemalý poplatek, často v řádu několika set dolarů se nechávali motivovat a vysvětlovat si základní poučky o obchodování na burze. Nicméně časem se ukázalo, že často bez zjevného výsledku.

Jakmile jsme zjistili, že máme společné téma a většina i podobné zkušenosti, přesunuly se naše pivní debaty v následujících týdnech od ženských k akciím, komoditám a forexu. Pečlivým poslechem jsem i já postupně zadarmo získával jimi těžce zaplacené životní zkušenosti.

Jak jsem zjistil, tak internet je, byl a stále bude zahlcen školícími weby, které prodávají různá školení za cenu od 100-1000 USD. Všechny ale nabízejí v podstatě to samé. Všude se píše, že nám prozradí, jak si vydělat, že nás naučí obchodovat, ale nakonec zůstanete na všechno stejně sám. Že se nezaručují za výsledek, bych ještě chápal, ale že Vám za takové peníze poskytnou pár videí s vysvětlením pár indikátorů, což si můžu při troše snahy sám zadarmo najít na google, pro mě bylo dost překvapující. Čekal sem mnohem víc.

Vesměs žádné opravdu kvalitní obchodní tipy, které by mi pomohly k zisku, jsem v těchto takzvaných seminářích nenašel. Úplně nejvíc mě překvapilo, že podle zkušeností Petra a kamarádů vesměs nikdo z těch samozvaných předražených rádců nebyl zaveden ani v žádných oficiálních registrech v nějaké vyspělé zemi. To znamenalo, že neměli žádnou dohlížejícím úřadem uznávanou zkoušku nebo licenci. Paradoxní, ne? Radí a ani neměli na to si dát tu práci pokusit se svoje „MOUDRA“ podpořit nějakým oficiálním osvědčením.

Nemusí to být samozřejmě pro vydělávání peněz důležité, což se i ukázalo u mě, ale mohlo by to podpořit důvěru člověka, který vkládá svoje peníze i víru v někoho.

Obrázek

 

Zjistil sem, že i já, zadlužený člověk s rodinou bez vysoké školy, horkotěžko fungující bez kalkulačky, si tímto způsobem můžu zlepšit svojí finanční situaci. Ve stejné době, kdy kamarádi obchodovali s desítkama dolarů, Petr obchodoval už se stovkama, pak tisícema a teď už to jsou desetitisíce. Prozradil mi, že není žádný gambler a že na začátku určitě všechny peníze, co měl, do obchodování nedával. „Pěkně pomalu a v klidu chlapi.“ Přesně tak mi to říkal.

Rozdíl mezi většinou mých kamarádů a Petrem byl ten, že oni obvykle prodělávali, a ne málo, zatímco on dokázal vydělávat, a to hodně. Vysvětlil mi, že i on občas prodělá, ale že to k obchodování patří a že žádný obchod není stoprocentní.

Ukázalo se, že má Petr na rozdíl od kamarádů jednu „tajnou zbraň“, které se každý měsíc věnoval a věnuje se dodnes a my s ním. A to mobilní aplikaci a nezávislý web Capital analysis.com.

Moc jsme mu nevěřili. Další placené stránky, kde nás nic nenaučí, další samozvaný mistr v tradingu, a tak dál. Petr v klidu čekal, než se vybouříme, a poté s vědomím člověka, který je už dál než my, odpověděl.

Máte pravdu. Ano, další web, kde vás nic nenaučí, ale to není cílem těch stránek! Ano, zadarmo nejsou, ale myslíte si, že 70 USD měsíčně je za moje zhodnocení o 444 % za poslední 3 roky moc? Já si to nemyslím.

Po krátké době, kdy nám vysvětlil a názorně ukázal, jak vše funguje, jsme pomalu začínali věřit. Věřit, že si nevymýšlí. Pořád mám v paměti ten jeho výraz ve tváři. Výraz člověka, který na to přišel a uspěl.

Bylo to neuvěřitelné. V té době by mě ani ve snu nenapadlo, že nějaké takové zhodnocení za tak málo peněz může existovat. Nicméně, časem jsem se i já přesvědčil, že může.

I u něj všechno začínalo, jako u nás. Několik školení, kurzů a webinářů. Na začátku zdarma, potom už za peníze. Pak vyzkoušel obchodníka s cennými papíry a osobního makléře a draze za to zaplatil. Když mu došlo, že zaměstnance obchodníka vůbec nejde o jeho zisk, ale o zisk zaměstnavatele a jejich provize, chtěl se vším seknout. Hromady obchodních rádoby tipů bez vysvětlení a výsledek žádný. Že jediný, kdo z toho obchodního vztahu získal, byl makléř a jeho zaměstnavatel, a to stovky dolarů na nákladech. Poplatky, spready, swapy a další náklady, které živí jim podobné finanční instituce. Zkouška u jiného obchodníka dopadla stejně.

Následovala zkušenost se školeními takzvaně nezávislých rádců, kteří bohužel inkasovali za tyto semináře horentní částky. A výsledek? Hodiny a hodiny u počítače, ve snaze porazit trh a získat během několika měsíců zkušenosti úspěšných obchodníků s letitými znalostmi. Nulový soukromý život, noční můry, zkažený zrak a ke všemu ještě díky neúspěšným obchodů ztenčující se obchodní konto. A provozovatel školení, ten je v klidu. Svoje už za školení dostal, a že neřekl, že 78 % z lidí obvykle prodělá? Proč by to dělal.

Tak kde vzít znalosti, dobré, rozumné obchodní tipy, podle kterých bych se mohl řídit a nemusel bych si ničit svůj osobní život hodinami u počítače? Takovou otázku si pokládal Petr den za dnem.

Nakonec ho náhodná reklama, podle Petra štěstěna, přivedla na internetové stránky Capital Analysis.com. Štěstěna to nakonec byla pro nás pro všechny a dnes už pracujeme jen pro zábavu.

Do půl roku se mi vklad 1500 dolarů díky obchodním CFD signálům a informacím na webu Capital Analysis podařilo zněkolikanásobit na 5000 USD. Dnes po pěti letech mám zaplacenou hypotéku a dost peněz, abych mohl dětem zaplatit dobrou soukromou vysokou školu. Kdo má děti ví, že to není jen tak a že to něco stojí!

Moji kamarádi jsou na tom podobně. Dokonce i ten největší lenoch z nás a nemakačenko je dneska za vodou. Ne, že by měl lepší informace než my, ale zariskoval, půjčil si peníze a investoval víc a častěji. Několik úspěšných obchodů v řadě mu vytvořilo solidní základ, který znovu a znovu dával do trhu. Všem se nám ve výsledku po určité době podařilo díky informacím ze zmíněných internetových stránek Capital Analysis.com vyždímat z burzovních a CFD trhů učiněný poklad. Když se dnes sem tam sejdeme, shodneme se při debatách vždycky na několika věcech, které se nám na tom „zázraku“ tehdy líbily nejvíc.

  1. Nikdy nikdo nikoho z nás do ničeho nenutil.
  2. Nikdo nás netlačil, abysme každý měsíc udělali tolik a tolik obchodů.
  3. Nikdo nám několikrát denně nevolal, jestli už jsme zobchodovali to či ono.
  4. Rozhodovali jsme se sami, kdy a jaký signál nebo analýzu využijeme a zobchodujeme.

Nejdůležitější ze všech těch pozitiv, na které jsme přišli, ale bylo, že ty obchodní signály a analýzy na těch stránkách převážně opravdu fungovaly!

A v čem je největší trik? V ničem, nejde o žádné kouzlo. No, možná z určitého pohledu. Když se zamyslím, tak asi v tom, že web Capital Analysis.com spravují dle mého profesionálové, analytici a tradeři s xletou reálnou praxí a zkušenostmi z trhů. Co vím, nejsou spojení s žádným obchodníkem s cennými papíry a jejich zájmem je, aby ti, co je sledují na sociálních sítích, jsou pravidelnými návštěvníky jejich stránek a využívají za pár drobných poskytované informace, signály a analýzy, vydělávali. Řídí se heslem, že „nejlepší klient je dlouhodobě spokojený klient“. Kdyby jejich klienti nevydělávali, logicky by je opustili.

Ne jako obchodník, kterého nezajímá, jak si jejich klient vede a který často vydělává, když jeho klienti prodělávají.

Hádám, že jejich logickým zájmem je, aby se jejich klientská základna co nejvíc rozšiřovala. Jen tak si můžou dovolit za kompletní přístup k informacím, analýzám a signálům účtovat v porovnání s konkurencí tak málo.

Stejně jako doba se i oni časem posunuli dál. Už se nemusím pokaždé přihlašovat na internetových stránkách. Dneska už mám všechno online v reálném čase přímo v mém telefonu. Kompletní přísun analýz, signálů a informací, které jsou pro mě důležité a inspirují mě v mém vlastním rozhodování a obchodování. Jak šel čas, zjistil jsem, že není analýza jako analýza. Můžu potvrdit, že ty od Capital Analysis jsou zajímavé, neuvěřitelně čtivé, se všemi informacemi, které potřebuji. Opravdový profesionální rozbor obchodní příležitosti bez zbytečných frází. Dokonce i s ukázkovým příkladem, kolik bych teoreticky mohl při vložení určité částky vydělat nebo naopak prodělat, ale to se mi nestává.

Já sám nejradši obchoduji akcie, které mi zabírají nejméně času. Jednou nebo dvakrát za měsíc mi přímo na telefon přijde oznámení o zveřejnění nové analýzy. Někdy na akcii, co jsem ještě neobchodoval, jindy se stane, že se analýzy na nějakou akcii opakují nebo mi přijde aktualizace analýzy, která je ještě platná. Je super, že se analýzám věnují a korigují je i poté, co je vydají. To jsem nikde jinde nezažil. Můžu pak odpovídajícím způsobem reagovat na pozitivní či negativní faktory, které by mohly ovlivnit můj výsledek.

Někteří z mých kamarádů se věnují intradenním obchodům v trendových kanálech, kdy na konci dne mají často své jisté a věnují se uzavírání zisků. Další dva z nich zase využívají komoditní spready, které jsou, jestli to dobře chápu, založené na pravidelných každý rok se opakujících sezónnostech. Tak to říkají. Jde o zajímavou formu investování, kdy otevírají krátkou a dlouhou pozici proti sobě současně. Snižují si tak prý riziko ztráty na minimum. Přemýšlím, že to taky zkusím.

Z našeho pohledu za pár drobných si platíme přístup k informacím, signálům a analýzám a svůj čas věnujeme tomu, co nás baví. Všechno díky máme pěkně připravené, jak se říká černé na bílém. Kdy, co a jak je možné koupit, za jakých podmínek, s jakým potenciálem zisku a s jakým rizikem. Nepřicházíme o svůj volný čas, nesedíme u počítačů, neokrádáme vlastní rodiny o společně strávené zážitky. Máme k dispozici přesně to, co potřebujeme.

Je mi jasné, že váháte mi uvěřit. Jestli jste se dočetli až sem, na konec mého příběhu a váháte uvěřit tomu, co tu píšu, zkuste si to na vlastní kůži. Jděte na ty stránky Capital Analysis.com, přihlaste se, zaplaťte si přístup k analýzám a signálům a zkuste podle nich chvíli obchodovat. Ze své zkušenosti vím, že dostanete do ruky příležitost. Jak s ní naložíte, je na vás. Když jí využijete, věřím, že se vám to vrátí stejně jako nám.

Jen pro příklad sem dávám odkazy několika posledních analýz, které mi vydělaly na nový přírůstek v mojí garáži. J Fotka

Jestli jsem Vám touto mojí zkušeností ještě neotevřel oči, nedá se nic dělat. Ale jestli jo, tady je odkaz na ten web: www.capital-analysis.cz. Nerozmýšlejte se a jděte do tohoto. Nebuďte jako kdysi my a neutrácejte zbytečně za různá školení a nespoléhejte se na rádoby zkušenosti někoho, komu je jedno, jestli peníze vyděláte nebo proděláte. Mě toho Petr, dá se říct, ušetřil a já přišel už k hotovému. TU ŠANCI TEĎ DÁVÁM JÁ VÁM. TAK JÍ NEPROMARNĚTE.